zoo w warszawie

Zoo w Warszawie!

Jeśli znudzi Wam się Starówka i nowoczesne centra handlowe, wybierzcie się na spacer po zoo! Zajmuje powierzchnię 40 ha i mieszka w nim aż około 3,5 tysiąca gatunków różnych zwierząt!

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie powstał w 1928 roku w centrum miasta. Kolekcja obejmuje aż 3,5 tysiąca zwierząt, a ponadto 10 000 ryb i bezkręgowców, przedstawicieli ponad 500 gatunków. Spośród nich aż 40 gatunków podlega pod program ochrony gatunków zagrożonych, który jest realizowany przez europejskie ogrody zoologiczne.

Co więcej, warszawskie zoo należy do cenionych organizacji WAZA i EAZA, które zrzeszają ogrody zoologiczne z całego świata. Ogród to ponad 10 obiektów, dlatego też jest tu co oglądać – i to w komfortowych warunkach.

Warto też zaglądać do aktualności zoo, gdzie można dowiedzieć się o narodzinach zwierząt, wizytach gwiazd, ale dla władz ważna jest także edukacja ekologiczna i zaszczepienie w dzieciach chęci ochrony środowiska. Wykwalifikowani pracownicy dzielą się wiedzą, jak można pomóc zwierzętom. Ponadto w warszawskim ogrodzie zoologicznym można odbyć praktyki oraz zostać wolontariuszem.
Prowadzone są też liczne zajęcia edukacyjne, można odbyć wirtualną wycieczkę, dowiedzieć się, jaka jest rola ogrodów zoologicznych itd. Dla najmłodszych zoomaniaków organizowane są też często różne konkursy.

(txt KKw / Fot. By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl)