maseczki

W Warszawie pojawiły się maseczkomaty

Podczas pandemii koronawirusa trzeba zadbać o zapas akcesoriów ochronnych – podstawowymi artykułami są maseczki, rękawiczki, mydło czy płyny do odkażania rąk. Część z nich można zrobić samodzielnie, ale prościej jest kupić – nie tylko w sklepie czy przez Internet. W Warszawie stanęły pierwsze automaty z maseczkami – tzw. maseczkomaty.

Wygodnie i bezgotówkowo

Specjalne automaty sprzedażowe są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na artykuły pierwszej potrzeby – można w nich kupić bezgotówkowo maseczki medyczne na twarz, ale także jednorazowe rękawiczki oraz żele do dezynfekcji w saszetkach, które wzmocnią ochronę przed zakażeniem koronawirusem czy grypą, które przenoszone są drogą kropelkową. Specjalne środki do odkażania pomogą też zdezynfekować różne powierzchnie i przedmioty – jak klamki od drzwi czy telefony.

Do tej pory w automacie można było kupić różne napoje (wodę, soki, napoje gazowane), przekąski czy słodkości – szybko jednak odpowiadają one na aktualne potrzeby Polaków. Nie wynaleziono jeszcze szczepionki przeciw koronawirusowi COVID-19, dlatego warto pamiętać o wszelkich rozwiązaniach prewencyjnych oraz zaleceniach.

Obowiązek zakrywania twarzy 

Maseczkomaty pojawiły się już w pierwszych polskich miastach – między innymi w Warszawie oraz Krakowie. Warto o nich wiedzieć, gdyż od 16 kwietnia obowiązuje w Polsce nakaz zakrywania ust i nosa po wyjściu z domu – we wszystkich miejscach publicznych, czyli na ulicach, w sklepach, na targowiskach, ale także w lasach czy parkach.

Karolina, f: jardin / pixabay