lodowisko

Pomysły na mikołajki w Warszawie

Spędzasz weekend w stolicy? W Warszawie przygotowano wiele atrakcji na weekend mikołajkowy 6-8 grudnia. W piątek na Białołęce czekało kolorowe lodowisko, a w sobotę centrum można było podziwiać wyjątkową świąteczną iluminację. Może lubisz jarmarki bożonarodzeniowe? Oto najciekawsze propozycje.

Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizowany jest każdego roku w wielu miastach – słynny jarmark odbywa się m.in. we Wrocławiu, ale także na warszawskiej Starówce. Można brać w nim udział już od listopada. Warto wybrać się na spacer, rozgrzać się grzańcem, spróbować różnych dań i lokalnych specjałów, kupić upominki świąteczne. 

Świąteczna iluminacja. W sobotę, 7 grudnia, Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście zachwycały tysiącem światełek. Mieszkańcy mogli korzystać z wielu atrakcji, a także oglądać m.in. paradę Mikołajów, musztrę Straży Miejskiej i różne występy.

Chiński Festiwal Światła. Od 30 listopada można go podziwiać – wystawa Chińskiego Festiwalu Światła w Forcie Bema to aż 38 konstrukcji składających się z wielobarwnych tkanin i żarówek w technologii LED. Miłośnikom takich atrakcji spodoba się też Królewski Ogród Światła na terenie Wilanowa. Był to jeden ze świątecznych zeszłorocznych hitów.  Atrakcja jest dostępna od piątku do niedzieli – wstęp kosztuje 10 zł. Zdecydowanie warto się wybrać!

Lodowiska – początek sezonu. A może tak wspólny wypad z rodziną lub znajomymi na łyżwy? W mikołajki można było pojeździć jedynie za złotówkę. Lodowiska znajdują się m.in. na Rynku Starego Miasta oraz w centrum przed Pałacem Kultury i Nauki. Z kolei przy Galerii Północnej wystartowało najbardziej kolorowe lodowisko – wstęp kosztuje 5 zł. To świetny pomysł na spędzenie szarych dni! 

Lena.k, foto: ferobanjo / pixabay