Nowe inwestycje na Woli

Trzeba przyznać, że mieszkań w Warszawie dynamicznie przybywa – rynek nieruchomości prężnie się rozwija i jest w czym wybierać. Wiele inwestycji realizowanych jest także na Woli.


Do wyboru, do koloru – chciałoby się powiedzieć w kontekście wyboru nowych mieszkań. Można wybierać lokalizację, standard, metraż itd. Dostępne są mieszkania na obrzeżach miasta, blisko centrum, z miejscem postojowym naziemnym lub w garażu, z komórką lokatorską itd.
W ciągu ostatnich czterech lat wybudowano bardzo dużo mieszkań na Woli – aż ponad 200 projektów inwestycyjnych to imponująca suma. Dodatkowo aż 17 mln zł wydano na realizację projektów wybranych przez mieszkańców dzielnicy w ramach budżetu partycypacyjnego.
Rozwijają się też pomysły edukacyjne – na Woli sporo inwestuje się w szkoły oraz przedszkola. Nowa placówka powstała m.in. na Odolanach, przy ul. Ciołka budowany jest żłobek. Do tego 14 nowych obiektów sportowych i wiele zmodernizowanych szkół, 25 ogrodów przedszkolnych, siłownie plenerowe, nowoczesne place zabaw, trasy dla rolkarzy – to dodatkowe atuty dzielnicy. Wola – jak cała Warszawa – bardzo się rozwija. Odnawiane są też skwery, podwórka i parki osiedlowe, realizowane są nowe nasadzenia drzew, sfery rekreacyjne.
Bardzo ważna jest też infrastruktura drogowa – to ważne kryterium wyboru przy zakupie mieszkania. Remonty i przebudowy trwają, powstaje także metro, które znacznie ułatwi dojazd do centrum i do pracy większości mieszkańców Woli oraz pobliskiego Bemowa.

KKw,fot.Alisux/Pixabay