Warszawa 2016

Mieszkania w Warszawie – trendy 2020

Kryzys gospodarczy, kolejna fala epidemii, niepewna sytuacja na rynku pracy – wszystkie te czynniki wpływają na poszczególne branże i sprawiają, że odkładamy poważne zakupy na później. Jakie trendy obowiązują aktualnie na rynku nieruchomości? Przyjrzymy się mieszkaniom w Warszawie.
Mieszkania dla rodzin z dziećmi
Mieszkania dla rodzin z dziećmi najchętniej kupujemy poza miastem, w dzielnicach pełnym terenów zieleni i placów zabaw, z dala od centrum. Dobrym wyborem są obrzeża – jak osiedla w Ursusie, na Białołęce, Bemowie czy Bielanach. Można tu odetchnąć od tętniącego życiem miasta i pośpiechu. Ważne, aby były dobrze skomunikowane z centrum, w pobliżu były przedszkola, place zabaw i inne udogodnienia.

Mieszkania dla singla lub pary
Wśród singli dużą popularnością cieszy się bez zmian centrum – m.in. Śródmieście. Jest ono dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami i miastami, a także zapewnia dostęp do rozrywki, ale też kultury czy edukacji. Małe kompaktowe „m” w centrum sprawdzają się jako pierwsze mieszkania dla singla, który dopiero wprowadza się do Warszawy – np. na studia. Alternatywą są mieszkania na Woli, Muranowie, Żoliborzu czy Mokotowie, coraz popularniejsza jest też Praga po drugiej stronie Wisły.

Praga odkryta na nowo
Praga do niedawna słynęła jako niebezpieczna, dziś uchodzi za artystyczną i klimatyczną. Mieszkania po tej stronie Wisły zawsze były tańsze, mimo że obecnie ich cena nie jest o wiele niższa niż na osiedlach np. na Woli czy w Śródmieściu. Na Pradze powstało wiele nowoczesnych osiedli, które warto wziąć pod uwagę.

Wilanów zawsze w cenie
Nieustającą popularnością cieszą się też apartamenty w Wilanowie – jedne z najdroższych. Dobrze sprzedają się nawet w dobie koronawirusa, gdyż są traktowane także jako inwestycja – obecnie lokaty bankowe mocno straciły na atrakcyjności, dlatego inwestorzy zaczęli szukać innych sposobów na ulokowanie pieniędzy.

Lena.k, f: PublicDomainPictures / pixabay