Inwestycje w Warszawie 2018

Warszawa zmienia się niezwykle szybko – jej granice wciąż się poszerzają, a inwestycji przybywa z roku na rok. Jakie uznaliśmy za najważniejsze w 2018 roku?


Warszawa rozwija się bardzo dynamicznie – buduje się coraz więcej mieszkań i biurowców, powstają nowe drogi, metro, parki i atrakcje, coraz lepiej są zagospodarowywane tereny publiczne. Jest też jednym z głównych centrów logistycznych. Poniżej kilka inwestycji, które uznaliśmy za jedne z najciekawszych w 2018 roku.
Nowa Rotunda. Piętro podziemne i parter nadal będą siedzibą banków, na górze zaś ma powstać kawiarnia i przestrzeń społeczno-kulturalna. Już sam projekt robił ogromne wrażenie, mimo że nowy budynek zdecydowanie będzie przypominał poprzednika. Zmieni się również otoczenie – pasaż Wiecha będzie wyremontowana. Plac stanie się z pewnością bardziej elegancki, będzie też zielone patio.
Dawny Smyk, czyli obecny CeDeT. Nowoczesny, z przeszkloną fasadą, a w środku piękne patio – CeDeT zaoferuje niespotykaną wielkość modułów najmu, czyli nawet ok. 3 000 mkw. Oznacza to możliwość zmieszczenia całego biura na jednej kondygnacji. Architektura nowego CeDeT-u to efektowna aranżacja!
Rozbudowa 2. linii metra. Budowa metra w Warszawie zajmie jeszcze wiele lat, ale w 2018 roku trwają prace jeszcze nad drugą linią. Teoretycznie w 2019 r. mają się one zakończyć.
Ścieżki i trasy rowerowe powstają w całej Warszawie. W ramach projektu zgłoszono aż 19 zadań inwestycyjnych za łącznie ponad 110 mln zł – ok. 71 mln zł dofinansuje Unia Europejska.

KKw, fot.Skitterphoto/Pixabay