Ile kosztuje taksówka w stolicy?

Po Warszawie jeździ aż około 11 tysięcy taksówek – większość w różnych korporacjach. Ciekawi Was, jakie mają stawki, oferty? Poniżej podpowiadamy, ile trzeba zapłacić za taksówkę w Warszawie.

Warszawa, jak na stolicę i jedno z największych oraz najsłynniejszych miast przystało, życie jest droższe. Dotyczy to zarówno cen w sklepach spożywczych i innych, jak i stawek za różne usługi, np. kosmetyczne, fryzjerskie, dentystyczne czy też za komunikację miejską i prywatną. Stawki za kurs taksówkarza są jednak bardzo różne – sprawdziliśmy kilka przykładowych ofert.

Warszawski taksówkarz zwykle jeździ w jednej z licznych korporacji – za samo wejście do auta liczą ok. 8 zł, a za kilometr w pierwszej strefie 2-2,5 zł w ciągu dnia. To 8 zł to tzw. opłata początkowa – jest ona w miarę stała, gdyż została ustalona przez miejskich radnych na maks. 8 zł. cena za Cóż z tego, skoro stawka za każdy przejechany kilometr może się różnić nawet o około złotówkę.

Co ważne, taksówkę bez problemu można zamówić, korzystając z aplikacji pobranej na smartfon, a za kurs można zapłacić gotówką albo kartą. Dużą konkurencją dla korporacji jest także Uber, ale odkąd dostępna jest apka MyTaxi, zainteresowanie takimi usługami znacznie wzrosło.
Co ciekawe, niedawno minęło już pięć lat, odkąd pierwszy polski pasażer zamówił taksówkę przez tę aplikację. Usługa nie tylko pokonała Ubera, ale nawet podwoiła liczbę kursów! Już prawie 5000 licencjonowanych kierowców nawiązało współpracę z polskim oddziałem firmy. Co więcej, usługa ta ciągle zdobywa coraz większą popularność, wypierając Ubera.

Trzeba przyznać, że myTaxi zmieniło rynek taksówek – przekonali sprawdzonych licencjonowanych kierowców do współpracy i do nowoczesnych technologii i aplikacji mobilnej. Wprowadzono też system oceny kierowców przez klientów, co jest dużym plusem, a także wymóg dotyczący rocznika samochodu. Paradoksalnie, wyższa jakość usługi okazała się sposobem na sukces i wyparcie Ubera w dość zażartej i trudnej walce.

KKw, fot.emkanicepic/Pixabay