Gdzie w Warszawie kupić mieszkanie? Ceny wciąż rosną!

Rozważasz zakup mieszkania pod inwestycję? Ceny w Warszawie szybują w górę. Nieruchomość zapewni nam zysk w postaci czynszu, ale sama także może z czasem zyskać na wartości. Gdzie jednak kupić mieszkanie w Warszawie?

Kupujemy mieszkanie z wielu powodów – kusi nas perspektywa zarobienia nawet około 5% czy też więcej! Jeśli nie szukasz mieszkania, w którym chcesz zamieszkać, lecz ma to być zakup pod inwestycję, musisz przemyśleć, jak chcesz na nim zarabiać. Możesz je komuś wynająć na kilka miesięcy lub lat, a potem sprzedać. Możesz też sam pomieszkać przez jakiś czas, a następnie sprzedać i cieszyć się zyskiem.

Zakup mieszkania na wynajem na rynku pierwotnym lub wtórnym, oznacza zysk około 4,85% netto w skali roku. Patrząc na poprzednie lata, odnotowujemy wzrost zyskowności inwestycji o aż 10%. Warto pamiętać, że nie w każdym mieście mieszkania drożeją – np. w Łodzi obserwujemy sytuację odwrotną. Może okazać się, że nasze mieszkanie straci na wartości. Z kolei Warszawa od lat zajmuje jedno z najwyższych miejsc.

Warto rozważyć zakup mieszkania blisko stacji metra lub niedaleko centrum. Pod wynajem najlepsze będą mieszkania 2- i 3-pokojowe. Największą popularność mają mieszkania w pobliżu jednej z linii metra. Najchętniej wybierane dzielnice zaś to Śródmieście, Mokotów, Wola, Wilanów, Żoliborz, ale i Bielany. Mniej popularne, ale za to tańsze, są mieszkania na Bemowie, Tarchominie, Targówku itd., czyli na obrzeżach Warszawy.