plaza

Co robić w mieście w wakacje?

Wiele osób wyjeżdża na wakacje poza Warszawę – zwiedzać inne regiony Polski albo w ogóle odległe kraje. Jeśli jednak zostajesz w stolicy i nie masz pomysłu, jak spędzić ten czas, mamy kilka pomysłów i podpowiedzi!

W Warszawie nie brakuje atrakcji i na co dzień, dlatego w wakacje warto odwiedzić te miejsca, na które nie masz nigdy czasu – jak Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik czy bulwary nad Wisłą. Poza tym jednak są też miejsca idealne na rodzinny wypad, letnie upały czy spotkania wieczorem.

Park Moczydło na Woli

Warszawiacy mogą korzystać z Parku Moczydło, który od 2017 roku był nieczynny z powodu remontu. Po zmianach wygląda wspaniale – powstały m.in. trzy nowe zjeżdżalnie i nowoczesne urządzenia wodne (jak gejzer powietrzny, tor przeszkód itp.). Na terenach rekreacyjnych mają stawać w weekendy modne i lubiane food trucki. 

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach 

Koncerty Chopinowskie są ważną atrakcją i mają długą tradycję. Tym razem obchodzą 60-lecie! Każdego sezonu przyciągają tłumy warszawiaków, jak i turystów. Uczestniczy w nich prawie 80 tysięcy słuchaczy, a dla pianistów występ jest zaszczytem. Występują sławy muzyki, jak i młode talenty u progu kariery. 

Czas na plażing – plaża Saska

Plażówka Saska to nowe miejsce po prawej stronie Wisły. Zajmuje ponad 4000 m kw. – przygotowano m.in. piaszczystą plażę, ogromnym drewniany taras, a także możliwość spróbowania różnych przysmaków. Nie brakuje atrakcji dla dorosłych, ale i dla dzieci. Warunek jest jeden – spędź czas aktywnie! Są też organizowane koncerty na żywo, kino i teatr plenerowy, stand-upy, imprezy taneczne i sportowe. Oferta tego miejsca jest raczej na dzień niż na wieczór.

Wojtek, foto: PatricioHurtado – Pixabay