rowery

600 tysięcy kilometrów – to już półmetek rowerowego maja

Maj dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych rozpoczął się niezwykle aktywnie. Na lekcje dojeżdżają na rowerach i hulajnogach. To już 4. edycja Rowerowego Maja w Warszawie! 

Warszawa przygotowuje się na to wydarzenie przez cały rok, gdyż niezwykle ważne są bezpieczeństwo i edukacja dzieci. To priorytet dla organizatorów. Zaangażowani są w nią m.in. nauczyciele, koordynatorzy rowerowi, rodzice, ale i dzieci. Ich aktywny udział jest tu przecież kluczowy… 

Rowerowy Maj – to już 4. edycja!

Rowerowy Maj szybko zyskał zwolenników – nie tylko wśród dzieci. Połowa miesiąca to dobra pora na pierwsze podsumowanie czwartej edycji. Kampania cieszy się w stolicy dużą popularnością i ma na celu zachęcenie dzieci i młodzież do sportu i praktykowania aktywności fizycznej. 

Dobre nawyki już od dziecka

Dzięki tej akcji kształtowane są dobre nawyki i pozytywne zachowania już u małych dzieci – przekonują się, że sport jest ważny w codziennym życiu, a także uczą się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Edukację warto rozpocząć już od dziecka.

Już półmetek, a efekty są świetne!

Warto zwrócić uwagę, że efekty akcji już teraz robią wrażenie. W tegorocznej edycji akcji w Rowerowym Maju bierze udział aż 229 placówek – 101 przedszkoli i 128 szkół. Łącznie uczęszcza do nich prawie 86 tysięcy dzieci! Jest to rekordowa liczba, gdyż każdego roku w akcję angażowanych jest coraz więcej placówek. W tym roku dołączyły przedszkolaki, dla których jest to ogromna frajda.

Przez pierwszą połowę maja dzieci odbyły ponad 600 tysięcy przejazdów. Wiele z nich stawia na aktywność rano, dojeżdżając do przedszkola lub szkoły. 100 proc. frekwencji ma niemal 8000 uczestników – to niemal 10 proc. dzieci, które zgłosiły swój udział w akcji. 

Są klasy, w których w ten sposób dojeżdżają niemal wszyscy. Są placówki aktywne już w poprzednich latach, ale są też debiutanci. Sportowa rywalizacja jest zaciekła, a w tegorocznej edycji dużą przeszkodą jest pogoda. 

Ewelina, f: Pexels/pixabay